Vishay/Sprague T95Z156M025LSSL
T95Z156M025LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z156M025LSSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 25V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z156M025LSSL.pdf
Availability of T95Z156M025LSSL
QUANTITY
T95Z156M025LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z156M025LSSL
Internal Part NumberEIS-T95Z156M025LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z156M025LSSL
Related LinksT95Z156, T95Z156M025LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z156M025LSSL Details Description
Related parts for T95Z156M025LSSL
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 300KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
MICRO 37POS PIN 24" datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf