Vishay/Sprague T95Z336K010CSSL
T95Z336K010CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z336K010CSSL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 10% 2910
Datasheet Download
T95Z336K010CSSL.pdf
Availability of T95Z336K010CSSL
QUANTITY
T95Z336K010CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z336K010CSSL
Internal Part NumberEIS-T95Z336K010CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeZ
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z336K010CSSL
Related LinksT95Z336, T95Z336K010CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z336K010CSSL Details Description
Related parts for T95Z336K010CSSL
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB24 PG21 datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 420V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 3/4"X 36YD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT RCPT UCI-E2000 SMPLX datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf