Vishay/Sprague T95Z336K016CZSL
T95Z336K016CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z336K016CZSL
Brief Description
CAP TANT 33UF 16V 10% 2910
Datasheet Download
T95Z336K016CZSL.pdf
Availability of T95Z336K016CZSL
QUANTITY
T95Z336K016CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z336K016CZSL
Internal Part NumberEIS-T95Z336K016CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z336K016CZSL
Related LinksT95Z336, T95Z336K016CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z336K016CZSL Details Description
Related parts for T95Z336K016CZSL
FAN AXIAL 171.5X51MM 220/240VAC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 20-DIP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.7A SC70-6 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PM1200 PROJ CAPACITIVE CONTROLLR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 191 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG 3PIN CRIMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MICROCLIP TEST CLIP WHITE datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf