Vishay/Sprague T95Z336K016HZSL
T95Z336K016HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z336K016HZSL
Brief Description
CAP TANT 33UF 16V 10% 2910
Datasheet Download
T95Z336K016HZSL.pdf
Availability of T95Z336K016HZSL
QUANTITY
T95Z336K016HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z336K016HZSL
Internal Part NumberEIS-T95Z336K016HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z336K016HZSL
Related LinksT95Z336, T95Z336K016HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z336K016HZSL Details Description
Related parts for T95Z336K016HZSL
VARISTOR 216V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
HYBRID FIBER AMPLIFIER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
STATIC BAG MET-OUT 18"X18" 100PK datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24VC 8SOIC datasheet.pdf
FILTER EMI 270PF RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.7NH 200MA 600 MOHM datasheet.pdf
WASHER SPOOL 4-HOLE 1.0" datasheet.pdf