Vishay/Sprague T95Z336M010ESAL
T95Z336M010ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z336M010ESAL
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z336M010ESAL.pdf
Availability of T95Z336M010ESAL
QUANTITY
T95Z336M010ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z336M010ESAL
Internal Part NumberEIS-T95Z336M010ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z336M010ESAL
Related LinksT95Z336, T95Z336M010ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z336M010ESAL Details Description
Related parts for T95Z336M010ESAL
CONN HEADER 15POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 720RESOL 1M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
FIXED IND 75NH 550MA 420 MOHM datasheet.pdf