Vishay/Sprague T95Z336M010HSAL
T95Z336M010HSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z336M010HSAL
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z336M010HSAL.pdf
Availability of T95Z336M010HSAL
QUANTITY
T95Z336M010HSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z336M010HSAL
Internal Part NumberEIS-T95Z336M010HSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z336M010HSAL
Related LinksT95Z336, T95Z336M010HSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z336M010HSAL Details Description
Related parts for T95Z336M010HSAL
IC LINE DRIVER QUAD DIFF 16-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 80KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA MINI6 datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG YEL 2500' datasheet.pdf
BOARD REFERENCE DESIGN P2020 datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 13.46MM datasheet.pdf
VARISTOR 162V 4.5KA ENCASED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf