Vishay/Sprague T95Z685M035CZSL
T95Z685M035CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z685M035CZSL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z685M035CZSL.pdf
Availability of T95Z685M035CZSL
QUANTITY
T95Z685M035CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z685M035CZSL
Internal Part NumberEIS-T95Z685M035CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z685M035CZSL
Related LinksT95Z685, T95Z685M035CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z685M035CZSL Details Description
Related parts for T95Z685M035CZSL
RES SMD 3.6K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GENERATOR 6BIAS 2.0V 20-QSOP datasheet.pdf
IC AMP QUAD MULTIFUNC POWERSO36 datasheet.pdf
2.54MM VERT HDR 12POS BROWN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
LED GREEN/YLW DIFFUSED 0605 SMD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN CAP FOR RJF TV SERIES PLUG datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 31.5A 1.4 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf