Vishay/Sprague T95Z685M035HZAL
T95Z685M035HZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z685M035HZAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z685M035HZAL.pdf
Availability of T95Z685M035HZAL
QUANTITY
T95Z685M035HZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z685M035HZAL
Internal Part NumberEIS-T95Z685M035HZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z685M035HZAL
Related LinksT95Z685, T95Z685M035HZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z685M035HZAL Details Description
Related parts for T95Z685M035HZAL
PLUNGER 8.0MM X 6.5MM HT datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 50K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
RES MO 2W 2.21K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CABLE MARKER WSM 10 MKD Q 200/PK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED COB WHT 13.5MM 3500K 80CRI datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf