Vishay/Sprague T97D336M050F8TSC
T97D336M050F8TSC picture photo
Mfg. Part Number
T97D336M050F8TSC
Brief Description
CAP TANT 33UF 50V 20% 2917
Datasheet Download
T97D336M050F8TSC.pdf
Availability of T97D336M050F8TSC
QUANTITY
T97D336M050F8TSC Order Process
Ship out your order
Specifications of T97D336M050F8TSC
Internal Part NumberEIS-T97D336M050F8TSC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm @ 100kHz
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T97D336M050F8TSC
Related LinksT97D336M, T97D336M050F8TSC Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T97D336M050F8TSC Details Description
Related parts for T97D336M050F8TSC
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC BUFFER ZD/FANOUT 20-SSOP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 24.7K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
LAMP T1-3/4 2.5V .35A WIRE TERM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf