Vishay/Sprague T97E337K010CZS
T97E337K010CZS picture photo
Mfg. Part Number
T97E337K010CZS
Brief Description
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
T97E337K010CZS.pdf
Availability of T97E337K010CZS
QUANTITY
T97E337K010CZS Order Process
Ship out your order
Specifications of T97E337K010CZS
Internal Part NumberEIS-T97E337K010CZS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)35 mOhm @ 100kHz
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.173" (4.40mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T97E337K010CZS
Related LinksT97E337, T97E337K010CZS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T97E337K010CZS Details Description
Related parts for T97E337K010CZS
CAP ALUM 1UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 0.5% 3W 6227 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 27.2VC DO222AA datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 19PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 10K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
CXP AOC 120GBPS 40M datasheet.pdf
RES 681 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 4V 25MA FSC datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
CAP CER 2.3PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf