Vishay/Sprague T97F336M050LAB
T97F336M050LAB picture photo
Mfg. Part Number
T97F336M050LAB
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 50V 20% 3024
Datasheet Download
T97F336M050LAB.pdf
Availability of T97F336M050LAB
QUANTITY
T97F336M050LAB Order Process
Ship out your order
Specifications of T97F336M050LAB
Internal Part NumberEIS-T97F336M050LAB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T97
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm @ 100kHz
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3024 (7660 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.201" (5.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T97F336M050LAB
Related LinksT97F336, T97F336M050LAB Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T97F336M050LAB Details Description
Related parts for T97F336M050LAB
CONN RECEPT HOUSING 34POS 2.5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 18V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 160K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (F-367-56) SPM datasheet.pdf
RES 130 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 50MA 550 MOHM datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf