Vishay/Sprague T97H337K020LSA
T97H337K020LSA picture photo
Mfg. Part Number
T97H337K020LSA
Brief Description
CAP TANT 330UF 20V 10% 3226
Datasheet Download
T97H337K020LSA.pdf
Availability of T97H337K020LSA
QUANTITY
T97H337K020LSA Order Process
Ship out your order
Specifications of T97H337K020LSA
Internal Part NumberEIS-T97H337K020LSA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm @ 100kHz
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3226 (8066 Metric)
Size / Dimension0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T97H337K020LSA
Related LinksT97H337, T97H337K020LSA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T97H337K020LSA Details Description
Related parts for T97H337K020LSA
TERM BLOCK HDR 32POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP UVLO 8SMD datasheet.pdf
IC PS MONITR W/2.63V RESET 8SOIC datasheet.pdf
IC ENCODER/DECODER IRDA 32HVQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 56A T-MAX datasheet.pdf
CABLE BENDER FOR RG-402/U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN FPC 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf