TE Connectivity Potter & Brumfield Relays T9AP2XD56-12
T9AP2XD56-12 picture photo
Mfg. Part Number
T9AP2XD56-12
Brief Description
T9AP2XD56-12
Datasheet Download
T9AP2XD56-12.pdf
Availability of T9AP2XD56-12
QUANTITY
T9AP2XD56-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of T9AP2XD56-12
Internal Part NumberEIS-T9AP2XD56-12
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T9AP2XD56-12
Related LinksT9AP2X, T9AP2XD56-12 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
T9AP2XD56-12 Details Description
Related parts for T9AP2XD56-12
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 1A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 9.2NH 1.4A 81 MOHM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 95A 277/480VAC datasheet.pdf
TERM HOOK TONGUE datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 1.2UF RADIAL datasheet.pdf