TXC CORPORATION TA-106.250MBD-T
TA-106.250MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-106.250MBD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-106.250MBD-T.pdf
Availability of TA-106.250MBD-T
QUANTITY
TA-106.250MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-106.250MBD-T
Internal Part NumberEIS-TA-106.250MBD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-106.250MBD-T
Related LinksTA-106., TA-106.250MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-106.250MBD-T Details Description
Related parts for TA-106.250MBD-T
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 25A SYNC 40TQFN datasheet.pdf
FMBC INPUT FILTER 36A datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf