TXC CORPORATION TA-106.250MCD-T
TA-106.250MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-106.250MCD-T
Brief Description
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-106.250MCD-T.pdf
Availability of TA-106.250MCD-T
QUANTITY
TA-106.250MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-106.250MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-106.250MCD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-106.250MCD-T
Related LinksTA-106., TA-106.250MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-106.250MCD-T Details Description
Related parts for TA-106.250MCD-T
CONN HEADER .100 SINGL R/A 32POS datasheet.pdf
ICL 8 OHM 15% 1.7A 7MM datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 1/4" datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5A 6DIP datasheet.pdf