TXC CORPORATION TA-106.250MCE-T
TA-106.250MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-106.250MCE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-106.250MCE-T.pdf
Availability of TA-106.250MCE-T
QUANTITY
TA-106.250MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-106.250MCE-T
Internal Part NumberEIS-TA-106.250MCE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-106.250MCE-T
Related LinksTA-106., TA-106.250MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-106.250MCE-T Details Description
Related parts for TA-106.250MCE-T
TRANSF 130MH CRNT SENSE datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 160MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 41.3VWM 73.5VC 1.5KE datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 18POS TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf