TXC CORPORATION TA-12.000MCD-T
TA-12.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-12.000MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-12.000MCD-T.pdf
Availability of TA-12.000MCD-T
QUANTITY
TA-12.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-12.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-12.000MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-12.000MCD-T
Related LinksTA-12.0, TA-12.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-12.000MCD-T Details Description
Related parts for TA-12.000MCD-T
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FMAL SLV SLD BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 180W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 35V X5R 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.5A 133 MOHM SMD datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
30UF 200V 12.5X44.5 85C AXI datasheet.pdf