TXC CORPORATION TA-12.500MDD-T
TA-12.500MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-12.500MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 12.50MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-12.500MDD-T.pdf
Availability of TA-12.500MDD-T
QUANTITY
TA-12.500MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-12.500MDD-T
Internal Part NumberEIS-TA-12.500MDD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-12.500MDD-T
Related LinksTA-12.5, TA-12.500MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-12.500MDD-T Details Description
Related parts for TA-12.500MDD-T
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 6-CHAN 20-HTSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 50PS DL TIN PCB datasheet.pdf
LAMP T-1.25 NEO WEDGE 14V 100MA datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 52POS datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG BLACK 1 FT datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 310MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CABLE 25COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 5/16" 3.5" datasheet.pdf