TXC CORPORATION TA-120.000MCE-T
TA-120.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-120.000MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-120.000MCE-T.pdf
Availability of TA-120.000MCE-T
QUANTITY
TA-120.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-120.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-TA-120.000MCE-T
Standard Package250
TypeMEMS (Silicon)
Frequency120MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-120.000MCE-T
Related LinksTA-120., TA-120.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-120.000MCE-T Details Description
Related parts for TA-120.000MCE-T
AC/DC CONVERTER 9V 45W datasheet.pdf
CONN HDR XA 7POS 2.5MM TIN SMD datasheet.pdf
IC RS485/422 TRANS QUAD 16TSSOP datasheet.pdf
FUSE 200A 690V 00TN/80 AR UR datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
VHDM LITE 8R 10C SHIELD END BP datasheet.pdf
IC FPGA 708 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
1.25MM M/M 16POS 28AWG 150MM datasheet.pdf
TRANS 4PNP 40V 0.05A datasheet.pdf