TXC CORPORATION TA-125.000MCD-T
TA-125.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-125.000MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-125.000MCD-T.pdf
Availability of TA-125.000MCD-T
QUANTITY
TA-125.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-125.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-125.000MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-125.000MCD-T
Related LinksTA-125., TA-125.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-125.000MCD-T Details Description
Related parts for TA-125.000MCD-T
IDC CABLE - MSR40K/MC40F/MCS40K datasheet.pdf
SWITCH DIP SPST SEALED 2POS datasheet.pdf
OSCILLATOR TCXO 19.2MHZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS 1MM SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 3A TO220AB datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE MALE .100 30POS R/A AU datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 280MA 4.31 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.8A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 450MA 400 MOHM datasheet.pdf