TXC CORPORATION TA-14.31818MCE-T
TA-14.31818MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-14.31818MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 14.31818MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-14.31818MCE-T.pdf
Availability of TA-14.31818MCE-T
QUANTITY
TA-14.31818MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-14.31818MCE-T
Internal Part NumberEIS-TA-14.31818MCE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.31818MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-14.31818MCE-T
Related LinksTA-14.31, TA-14.31818MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-14.31818MCE-T Details Description
Related parts for TA-14.31818MCE-T
THERMISTOR PTC 25V 50 OHM @50C datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
LED LUXEON H SMD datasheet.pdf
TERMINAL PPE 6/10/3 AN datasheet.pdf
VARISTOR 612V 5KA DISC 14MM datasheet.pdf