TXC CORPORATION TA-18.432MBE-T
TA-18.432MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-18.432MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-18.432MBE-T.pdf
Availability of TA-18.432MBE-T
QUANTITY
TA-18.432MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-18.432MBE-T
Internal Part NumberEIS-TA-18.432MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-18.432MBE-T
Related LinksTA-18.4, TA-18.432MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-18.432MBE-T Details Description
Related parts for TA-18.432MBE-T
SIDACTOR SURGE SUP M TO220 220V datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 2.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 104 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PANEL FEED-THROUGH datasheet.pdf
BULB FOR COND BEACON 24VAC/DC datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf