TXC CORPORATION TA-18.432MDD-T
TA-18.432MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-18.432MDD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-18.432MDD-T.pdf
Availability of TA-18.432MDD-T
QUANTITY
TA-18.432MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-18.432MDD-T
Internal Part NumberEIS-TA-18.432MDD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-18.432MDD-T
Related LinksTA-18.4, TA-18.432MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-18.432MDD-T Details Description
Related parts for TA-18.432MDD-T
CONN PC PIN CIRC 0.024DIA TIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 25POS datasheet.pdf
IC COMP GRND-SENSNG LOWPWR 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK DIN RL PA GN/YL datasheet.pdf
CAP ALUM 21000UF 35V SCREW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 324V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf