TXC CORPORATION TA-22.1184MDE-T
TA-22.1184MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-22.1184MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 22.1184MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-22.1184MDE-T.pdf
Availability of TA-22.1184MDE-T
QUANTITY
TA-22.1184MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-22.1184MDE-T
Internal Part NumberEIS-TA-22.1184MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency22.1184MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-22.1184MDE-T
Related LinksTA-22.1, TA-22.1184MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-22.1184MDE-T Details Description
Related parts for TA-22.1184MDE-T
RES SMD 7.5K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/SKT WALL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MODULE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 1.5A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN M8 MALE 3POS datasheet.pdf