TXC CORPORATION TA-22.5792MDD-T
TA-22.5792MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-22.5792MDD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-22.5792MDD-T.pdf
Availability of TA-22.5792MDD-T
QUANTITY
TA-22.5792MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-22.5792MDD-T
Internal Part NumberEIS-TA-22.5792MDD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency22.5792MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-22.5792MDD-T
Related LinksTA-22.5, TA-22.5792MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-22.5792MDD-T Details Description
Related parts for TA-22.5792MDD-T
IC AUDIO CODEC '97 18BIT 48LQFP datasheet.pdf
ADAPTER BNC FMALE-STD PHONE PLUG datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 50V datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP OTP HV 8DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB TQFP-144-19 datasheet.pdf
SYSTEM DEV MS LONG-RANGE 315MHZ datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1610 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf