TXC CORPORATION TA-24.000MCE-T
TA-24.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-24.000MCE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-24.000MCE-T.pdf
Availability of TA-24.000MCE-T
QUANTITY
TA-24.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-24.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-TA-24.000MCE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-24.000MCE-T
Related LinksTA-24.0, TA-24.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-24.000MCE-T Details Description
Related parts for TA-24.000MCE-T
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH 100KSPS 28SSOP datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 16BIT HI 48-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PHOTO RT ANGLE DIFF PNP datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FOIL MTLC GOLD SATIN TRF 8"X15' datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 24V 8A datasheet.pdf