TXC CORPORATION TA-49.152MDE-T
TA-49.152MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-49.152MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 49.152MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-49.152MDE-T.pdf
Availability of TA-49.152MDE-T
QUANTITY
TA-49.152MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-49.152MDE-T
Internal Part NumberEIS-TA-49.152MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency49.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-49.152MDE-T
Related LinksTA-49.1, TA-49.152MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-49.152MDE-T Details Description
Related parts for TA-49.152MDE-T
RES SMD 4.99KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SW RTRY SP 1/4A .5-.75" SLDR 28V datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 900KHZ TO220-11 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 16SMD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.2A 168 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf