TXC CORPORATION TA-54.000MCE-T
TA-54.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-54.000MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-54.000MCE-T.pdf
Availability of TA-54.000MCE-T
QUANTITY
TA-54.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-54.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-TA-54.000MCE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-54.000MCE-T
Related LinksTA-54.0, TA-54.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-54.000MCE-T Details Description
Related parts for TA-54.000MCE-T
POT 5K OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 1A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 8POS 2.5MM GOLD datasheet.pdf
CAP CER 9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 989POS GOLD datasheet.pdf