TXC CORPORATION TA-68.000MDD-T
TA-68.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-68.000MDD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-68.000MDD-T.pdf
Availability of TA-68.000MDD-T
QUANTITY
TA-68.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-68.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TA-68.000MDD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency68MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-68.000MDD-T
Related LinksTA-68.0, TA-68.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-68.000MDD-T Details Description
Related parts for TA-68.000MDD-T
TERM BLOCK PLUG 10POS 90DEG 7MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN TERM BLK 16POS 3.5MM R/A BK datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 33MM datasheet.pdf
CABLE BNC/BNC 12 LMR-100 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 18POS datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf