TXC CORPORATION TA-70.000MDE-T
TA-70.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-70.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 70.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-70.000MDE-T.pdf
Availability of TA-70.000MDE-T
QUANTITY
TA-70.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-70.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TA-70.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency70MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-70.000MDE-T
Related LinksTA-70.0, TA-70.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-70.000MDE-T Details Description
Related parts for TA-70.000MDE-T
IC PCI-PCI BRIDGE 2PORT 160-MQFP datasheet.pdf
TRANSDUCER 4-20MA 1000PSI datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TDFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf