TXC CORPORATION TA-74.250MBD-T
TA-74.250MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-74.250MBD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 74.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-74.250MBD-T.pdf
Availability of TA-74.250MBD-T
QUANTITY
TA-74.250MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-74.250MBD-T
Internal Part NumberEIS-TA-74.250MBD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency74.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-74.250MBD-T
Related LinksTA-74.2, TA-74.250MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-74.250MBD-T Details Description
Related parts for TA-74.250MBD-T
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
POWER STRIP 36" 15A 6OUT 6'CR datasheet.pdf
RES 417K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
WIRE BUS BAR 8AWG 100' datasheet.pdf