TXC CORPORATION TA-76.800MCD-T
TA-76.800MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-76.800MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 76.80MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-76.800MCD-T.pdf
Availability of TA-76.800MCD-T
QUANTITY
TA-76.800MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-76.800MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-76.800MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency76.8MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-76.800MCD-T
Related LinksTA-76.8, TA-76.800MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-76.800MCD-T Details Description
Related parts for TA-76.800MCD-T
CONN RCPT 3POS MALE PANEL #16 datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 182 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
D4SL-3RDA-D4 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 1 9P 100MM datasheet.pdf