TXC CORPORATION TA-80.000MCD-T
TA-80.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-80.000MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-80.000MCD-T.pdf
Availability of TA-80.000MCD-T
QUANTITY
TA-80.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-80.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-80.000MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-80.000MCD-T
Related LinksTA-80.0, TA-80.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-80.000MCD-T Details Description
Related parts for TA-80.000MCD-T
Crystal 40.0000MHz 50ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 150°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 250MW 2DFN datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V JB 1812 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
MICRO 37C P 72" RBW JACKS NI datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 480VAC datasheet.pdf