Ohmite TA1K0PH50R0KE
TA1K0PH50R0KE picture photo
Mfg. Part Number
TA1K0PH50R0KE
Brief Description
RES CHAS MNT 50 OHM 10% 1000W
Datasheet Download
TA1K0PH50R0KE.pdf
Availability of TA1K0PH50R0KE
QUANTITY
TA1K0PH50R0KE Order Process
Ship out your order
Specifications of TA1K0PH50R0KE
Internal Part NumberEIS-TA1K0PH50R0KE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)50
Tolerance±10%
Power (Watts)1000W
CompositionThick Film
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension3.000" L x 3.000" W (76.20mm x 76.20mm)
Height1.248" (31.69mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA1K0PH50R0KE
Related LinksTA1K0P, TA1K0PH50R0KE Datasheet, Ohmite Distributor
TA1K0PH50R0KE Details Description
Related parts for TA1K0PH50R0KE
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V D2PAK datasheet.pdf
KIT DEV FTG PROGRAMMING KIT datasheet.pdf
CABLE TIE STD HS BLACK 14.5" datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
UMY5-4254 SAFETY MAT datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf