Ohmite TA203PA50R0JE
TA203PA50R0JE picture photo
Mfg. Part Number
TA203PA50R0JE
Brief Description
RES 50 OHM 3W 5% RADIAL
Datasheet Download
TA203PA50R0JE.pdf
Availability of TA203PA50R0JE
QUANTITY
TA203PA50R0JE Order Process
Ship out your order
Specifications of TA203PA50R0JE
Internal Part NumberEIS-TA203PA50R0JE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)50
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 180°C
Package / CaseRadial
Supplier Device PackagePowerchip®
Size / Dimension0.500" L x 0.100" W (12.70mm x 2.54mm)
Height0.620" (15.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA203PA50R0JE
Related LinksTA203P, TA203PA50R0JE Datasheet, Ohmite Distributor
TA203PA50R0JE Details Description
Related parts for TA203PA50R0JE
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A TO220-3 datasheet.pdf
FUSE 315A 1250V 1/110 AR CU datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
IGBT 600V 80A 283W TO3P-3 datasheet.pdf