Ohmite TA303PA68R0JE
TA303PA68R0JE picture photo
Mfg. Part Number
TA303PA68R0JE
Brief Description
RES 68 OHM 3W 5% RADIAL
Datasheet Download
TA303PA68R0JE.pdf
Availability of TA303PA68R0JE
QUANTITY
TA303PA68R0JE Order Process
Ship out your order
Specifications of TA303PA68R0JE
Internal Part NumberEIS-TA303PA68R0JE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 180°C
Package / CaseRadial
Supplier Device PackagePowerchip®
Size / Dimension0.500" L x 0.100" W (12.70mm x 2.54mm)
Height0.620" (15.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA303PA68R0JE
Related LinksTA303P, TA303PA68R0JE Datasheet, Ohmite Distributor
TA303PA68R0JE Details Description
Related parts for TA303PA68R0JE
IC OPAMP VFB 80MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
SCA II: SERIAL COMM. ADAPTER, PB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 2.79MM datasheet.pdf
K60710A datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG TRPL 32TQFN datasheet.pdf
SENSTHERMOHD3 120C 6W BREAK datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf