Ohmite TA310PA200RJE
TA310PA200RJE picture photo
Mfg. Part Number
TA310PA200RJE
Brief Description
RES 200 OHM 10W 5% RADIAL
Datasheet Download
TA310PA200RJE.pdf
Availability of TA310PA200RJE
QUANTITY
TA310PA200RJE Order Process
Ship out your order
Specifications of TA310PA200RJE
Internal Part NumberEIS-TA310PA200RJE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 180°C
Package / CaseRadial
Supplier Device PackagePowerchip®
Size / Dimension1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height1.020" (25.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA310PA200RJE
Related LinksTA310P, TA310PA200RJE Datasheet, Ohmite Distributor
TA310PA200RJE Details Description
Related parts for TA310PA200RJE
DIODE VARIABLE CAP 6V 1006 datasheet.pdf
IC POST AMP PROGR 3.2GBPS 16-MLF datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA Backlight 32-VQFN (5x5) datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 2/0AWG YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.8 OHM datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf