Schurter TA35-C343H120C0-CZM23
TA35-C343H120C0-CZM23 picture photo
Mfg. Part Number
TA35-C343H120C0-CZM23
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA35-C343H120C0-CZM23.pdf
Availability of TA35-C343H120C0-CZM23
QUANTITY
TA35-C343H120C0-CZM23 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA35-C343H120C0-CZM23
Internal Part NumberEIS-TA35-C343H120C0-CZM23
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 20/Nov/2015
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesTA35
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC60V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
Illumination Voltage (Nominal)120V
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA35-C343H120C0-CZM23
Related LinksTA35-C343H, TA35-C343H120C0-CZM23 Datasheet, Schurter Distributor
TA35-C343H120C0-CZM23 Details Description
Related parts for TA35-C343H120C0-CZM23
IC EEPROM 256KBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 2% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC CK505 VREG RES 56-VFQFPN datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 125V 15 OHM 120C datasheet.pdf
CAP FILM 3000PF 3% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
ADJUSTING WHEEL datasheet.pdf
KNOB datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS TIN datasheet.pdf
High Precision 10 V IC Reference IC datasheet.pdf