Schurter TA35-CBDWM040C0
TA35-CBDWM040C0 picture photo
Mfg. Part Number
TA35-CBDWM040C0
Brief Description
CIR BRKR THRM 4A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA35-CBDWM040C0.pdf
Availability of TA35-CBDWM040C0
QUANTITY
TA35-CBDWM040C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA35-CBDWM040C0
Internal Part NumberEIS-TA35-CBDWM040C0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Breaker TypeThermal
Current Rating4A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC60V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA35-CBDWM040C0
Related LinksTA35-CB, TA35-CBDWM040C0 Datasheet, Schurter Distributor
TA35-CBDWM040C0 Details Description
Related parts for TA35-CBDWM040C0
RES SMD 698K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GPP 1PH 4A 100V GBL datasheet.pdf
RES SMD 30.9KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SENSOR BOX M12 8 INPUT 8 OUTPUT datasheet.pdf
CONN TNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
ANT EMB NANOBLUE 802.11BG 2.5GHZ datasheet.pdf
GDT 200V 20% 1KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 535MA 280 MOHM datasheet.pdf