Schurter TA35-CBTBL080C0
TA35-CBTBL080C0 picture photo
Mfg. Part Number
TA35-CBTBL080C0
Brief Description
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA35-CBTBL080C0.pdf
Availability of TA35-CBTBL080C0
QUANTITY
TA35-CBTBL080C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA35-CBTBL080C0
Internal Part NumberEIS-TA35-CBTBL080C0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Breaker TypeThermal
Current Rating8A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC60V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA35-CBTBL080C0
Related LinksTA35-CB, TA35-CBTBL080C0 Datasheet, Schurter Distributor
TA35-CBTBL080C0 Details Description
Related parts for TA35-CBTBL080C0
IC MCU 8/16BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 240A D2PAK7 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 500MA DO213 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1.5W J LEAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CARD GUIDE 2.77" YELLOW datasheet.pdf