Schurter TA35-CBTWM060C0-CZM21
TA35-CBTWM060C0-CZM21 picture photo
Mfg. Part Number
TA35-CBTWM060C0-CZM21
Brief Description
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA35-CBTWM060C0-CZM21.pdf
Availability of TA35-CBTWM060C0-CZM21
QUANTITY
TA35-CBTWM060C0-CZM21 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA35-CBTWM060C0-CZM21
Internal Part NumberEIS-TA35-CBTWM060C0-CZM21
Breaker TypeThermal
Current Rating6A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC60V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA35-CBTWM060C0-CZM21
Related LinksTA35-CBTWM, TA35-CBTWM060C0-CZM21 Datasheet, Schurter Distributor
TA35-CBTWM060C0-CZM21 Details Description
Related parts for TA35-CBTWM060C0-CZM21
CONN PLUG 16POS FEMALE CIRC datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SENSOR OPTO TRANS TRNSMISSVE datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
SATA DRIVE CONT CONVE 40 PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf