Schurter TA35-CFTBHJ05C0
TA35-CFTBHJ05C0 picture photo
Mfg. Part Number
TA35-CFTBHJ05C0
Brief Description
CIR BRKR THRM 500MA 240VAC 32VDC
Datasheet Download
TA35-CFTBHJ05C0.pdf
Availability of TA35-CFTBHJ05C0
QUANTITY
TA35-CFTBHJ05C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA35-CFTBHJ05C0
Internal Part NumberEIS-TA35-CFTBHJ05C0
Breaker TypeThermal
Current Rating500mA
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC32V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA35-CFTBHJ05C0
Related LinksTA35-CF, TA35-CFTBHJ05C0 Datasheet, Schurter Distributor
TA35-CFTBHJ05C0 Details Description
Related parts for TA35-CFTBHJ05C0
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
IC ENCODR CODEHOP KEELOQ 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS R/A datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A SYNC 16-TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 10POS datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SGE-225-2-1750 03100C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.100 SMD datasheet.pdf