Schurter TA45-A146H160C0
TA45-A146H160C0 picture photo
Mfg. Part Number
TA45-A146H160C0
Brief Description
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA45-A146H160C0.pdf
Availability of TA45-A146H160C0
QUANTITY
TA45-A146H160C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA45-A146H160C0
Internal Part NumberEIS-TA45-A146H160C0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 20/Nov/2015
Standard Package20
Breaker TypeThermal
Current Rating16A
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
IlluminationOrange
Illumination Voltage (Nominal)110V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA45-A146H160C0
Related LinksTA45-A1, TA45-A146H160C0 Datasheet, Schurter Distributor
TA45-A146H160C0 Details Description
Related parts for TA45-A146H160C0
IDC CABLE - MCE60K/MC60M/MCE60K datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOD523 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.4A SOT223 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS BLACK G/F datasheet.pdf
RES 20.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
TG2030 SHEET 100X100X1MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf