Schurter TA45-A323L065C0
TA45-A323L065C0 picture photo
Mfg. Part Number
TA45-A323L065C0
Brief Description
CIR BRKR THRM 6.5A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA45-A323L065C0.pdf
Availability of TA45-A323L065C0
QUANTITY
TA45-A323L065C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA45-A323L065C0
Internal Part NumberEIS-TA45-A323L065C0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 20/Nov/2015
Standard Package20
Breaker TypeThermal
Current Rating6.5A
Number of Poles2
Actuator TypePushbutton
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA45-A323L065C0
Related LinksTA45-A3, TA45-A323L065C0 Datasheet, Schurter Distributor
TA45-A323L065C0 Details Description
Related parts for TA45-A323L065C0
IC REG LDO 12V 1A TO220AB datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
CAP CER 75PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 12POS PCB datasheet.pdf
LEAD TEST MINIHK-RA BANAPLG RED datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
KJA 8C 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.85A 81 MOHM SMD datasheet.pdf