Schurter TA45-A674F200C0-811
TA45-A674F200C0-811 picture photo
Mfg. Part Number
TA45-A674F200C0-811
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA45-A674F200C0-811.pdf
Availability of TA45-A674F200C0-811
QUANTITY
TA45-A674F200C0-811 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA45-A674F200C0-811
Internal Part NumberEIS-TA45-A674F200C0-811
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 20/Nov/2015
Standard Package15
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesTA45
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC60V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
IlluminationGreen
Illumination Voltage (Nominal)20V
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA45-A674F200C0-811
Related LinksTA45-A674, TA45-A674F200C0-811 Datasheet, Schurter Distributor
TA45-A674F200C0-811 Details Description
Related parts for TA45-A674F200C0-811
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN MINI-D 36POS R/A RECPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050 SOLDER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 5POS 6MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf