Schurter TA45-ABTWF085C0
TA45-ABTWF085C0 picture photo
Mfg. Part Number
TA45-ABTWF085C0
Brief Description
CIR BRKR THRM 8.5A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA45-ABTWF085C0.pdf
Availability of TA45-ABTWF085C0
QUANTITY
TA45-ABTWF085C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA45-ABTWF085C0
Internal Part NumberEIS-TA45-ABTWF085C0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Breaker TypeThermal
Current Rating8.5A
Number of Poles2
Actuator TypePushbutton
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA45-ABTWF085C0
Related LinksTA45-AB, TA45-ABTWF085C0 Datasheet, Schurter Distributor
TA45-ABTWF085C0 Details Description
Related parts for TA45-ABTWF085C0
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OCT D TRANSP LATCH 3ST 20SO datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS VERT T/H datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3/16 NONE HI-FORCE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 0.698 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
RES 220 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf