Ohmite TA810PW10R0JE
TA810PW10R0JE picture photo
Mfg. Part Number
TA810PW10R0JE
Brief Description
RES 10 OHM 10W 5% RADIAL
Datasheet Download
TA810PW10R0JE.pdf
Availability of TA810PW10R0JE
QUANTITY
TA810PW10R0JE Order Process
Ship out your order
Specifications of TA810PW10R0JE
Internal Part NumberEIS-TA810PW10R0JE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 180°C
Package / CaseRadial
Supplier Device PackagePowerchip®
Size / Dimension1.085" L x 0.240" W (27.56mm x 6.10mm)
Height1.020" (25.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA810PW10R0JE
Related LinksTA810P, TA810PW10R0JE Datasheet, Ohmite Distributor
TA810PW10R0JE Details Description
Related parts for TA810PW10R0JE
CAP CER 1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HOUSING 11POS .100 W/RAMP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.49V TO92-3 datasheet.pdf
IC THERM/FAN SPEED CTRLR 16-QSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2.54MM 2POS PCB datasheet.pdf
KEYPAD 12 BTN 3X4 SEALED datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.1A 47 MOHM SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf