AVX Corporation TACL226M003RTA
TACL226M003RTA picture photo
Mfg. Part Number
TACL226M003RTA
Brief Description
CAP TANT 22UF 3V 20% 0603
Datasheet Download
TACL226M003RTA.pdf
Availability of TACL226M003RTA
QUANTITY
TACL226M003RTA Order Process
Ship out your order
Specifications of TACL226M003RTA
Internal Part NumberEIS-TACL226M003RTA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3V
ESR (Equivalent Series Resistance)7.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TACL226M003RTA
Related LinksTACL226, TACL226M003RTA Datasheet, AVX Corporation Distributor
TACL226M003RTA Details Description
Related parts for TACL226M003RTA
IC COMP W/REF LP DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.62KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 6.1MM datasheet.pdf
MOUNTING HARDWARE FOR 72W datasheet.pdf
ANT WHISPER 2.4GHZ 9DBI 36"NMALE datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 117MA 7.45 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 116MA 27.2 OHM datasheet.pdf