| Internal Part Number | EIS-TAGH3-100 | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Labels, Labeling | |
| Series | Spirit® 2100 | |
| Packaging | 100 per Roll | |
| Label Type | Self Laminating | |
| Label Size | 1.00" x 3.75" (25.4mm x 95.3mm) | |
| Color | White | |
| Material | Vinyl | |
| For Use With/Related Products | Spirit Thermal Transfer Printer (Handheld) | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | TAGH3-100 | |
| Related Links | TAGH, TAGH3-100 Datasheet, HellermannTyton Distributor | |
 | 131-3701-301 | CONN SMB JACK R/A 50 OHM PCB | datasheet.pdf | |