Ohmite TAH20PR200JE
TAH20PR200JE picture photo
Mfg. Part Number
TAH20PR200JE
Brief Description
RES 0.2 OHM 20W 5% TO220
Datasheet Download
TAH20PR200JE.pdf
Availability of TAH20PR200JE
QUANTITY
TAH20PR200JE Order Process
Ship out your order
Specifications of TAH20PR200JE
Internal Part NumberEIS-TAH20PR200JE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.2
Tolerance±5%
Power (Watts)20W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height0.650" (16.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAH20PR200JE
Related LinksTAH20P, TAH20PR200JE Datasheet, Ohmite Distributor
TAH20PR200JE Details Description
Related parts for TAH20PR200JE
SW ROLLER SPDT 0.1A QC TERM 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC CTRLR PWM SYNC BUCK 40-QFN datasheet.pdf
IC REGISTER HOLD 9BIT 28PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 23.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.64K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BROWN 500' datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf